7 צעדים שאלכס הונולד נקט כדי להתגבר על הפחד שלו מטיפוס סולו חופשי אל קפיטן

0
7 צעדים שאלכס הונולד נקט כדי להתגבר על הפחד שלו מטיפוס סולו חופשי אל קפיטן

סולו חופשי הוא סוג של טיפוס צוקים בו העולה להר עושה זאת ללא שימוש בחבלים ורתמות. הם פשוט עולים על ההר באמצעות הידיים והרגליים. מובן מאליו שזו צורת הרפתקה מסוכנת במיוחד.

עבור סולנים חופשיים, אל קפיטן בפארק הלאומי יוסמיטי הוא ההישג האולטימטיבי. ב-3 ביוני 2017, אלכס הונולד קנה קנה מידה של 3,000 רגל של גרניט אנכי. לדעתי, זה ההישג האתלטי הגדול ביותר בהיסטוריה האנושית.

עבור אנשים ממוצעים כמוני, נראה שזה גם דורש רמה של טירוף! אבל הונולד נשא לאחרונה את הרצאת TED המוצגת למטה על איך הוא הגיע לרמה של נוחות והצליח לנהל ולהתגבר על הפחד שלו ליפול.

7 צעדים שהונולד נקט כדי לנהל ולהתגבר על הפחד שלו

לאחר האזנה לנאומו של הונולד, אנו לומדים 7 צעדים שאלכס הונולד נקט כדי לנהל ולהתגבר על הפחד שלו מטיפוס סולו חופשי אל אל קפיטן:

התחל בהשגת ניצחונות קטנים מתחת למבנה שלך

כדי להתגבר על הפחד, עליך לעבוד עד ליעד שלך עם סדרה של ניצחונות קטנים יותר. הונולד מתחיל לטפס בגיל 10. במשך 20 השנים הבאות, הוא בנה רמת נוחות על ידי עבודה עד להרים גדולים ומאתגרים יותר כמו חצי הכיפה ביוסמיטי.

אל תסתמך על מזל או סיכוי

יותר מדי מנהיגים עם כל רמת ניסיון יכולים לפעמים פשוט “לכנף אותו”. הם עושים קיצורי דרך. אבל לא הונולד. לאחר שטיפס על חצי כיפה, הוא כתב ביומן שלו “תעשה טוב יותר” כי ידע שהוא לא התכונן כראוי. הונולד אמר, “לא רציתי להיות מטפס בר מזל. רציתי להיות מטפס גדול”. הוא הוסיף, “ידעתי שאני לא צריך לעשות הרגל לסמוך על המזל”.

עשה את העבודה הקשה הפיזית

עבודה קשה עובדת. היו “אלפי תנועות ידיים ורגליים ברורות” שנדרשו כדי לעלות אל קפיטן. הונולד טיפס על אל קאפ בערך 50 פעמים עם חבל לפני מאמץ הסולו שלו.

הונולד גם סידר את גופו על ידי ביצוע תרגיל מתיחה לילי במשך שנה שלמה לפני סולו חופשי בהר.

תעשה את העבודה הנפשית הקשה

במשך שבע שנים רצופות חשב הונולד לעלות על אל קפיטן. כתוצאה מכך, הונולד שינן את הרצפים הבטוחים והניתנים לחזרה הדרושים כדי לעלות על ההר. הכל הפך לאוטומטי. הונולד אמר, “ידעתי כל אחיזת יד וכל אחיזה לאורך המסלול, וידעתי בדיוק מה לעשות.”

לכבוש את היומיום

כדי לטפס אל קפיטן, הונולד עשה מספר דברים מאתגרים הן נפשית והן פיזית. אבל היו גם דברים מעשיים שהיו צריכים להיעשות מראש. לדוגמה, הוא ובן זוג לטפס השתמשו בתרמיל כדי להסיר סלעים רופפים מהמסלול במעלה ההר. זה יהפוך את הטיפוס לבטוח יותר.

הכנה סופית מסירה כל ספק

הונולד אמר, “הספק הוא מבשר לפחד.” לקח שנתיים לסיים את כל ההכנות שלו.

טיפוס עם חבל דורש מאמץ פיזי אבל סולו חופשי משחק עם המוח. כדי להתגבר על זה, הונולד תרגל ויזואליזציה. הדמיה היא פשוט לדמיין את כל החוויה של סולו הקיר.

הונולד שקל כל אפשרות כשהיה בבטחה על הקרקע. כתוצאה מכך, אמר הונולד, “לא היו לי ספקות. עברתי ישר. גם הקטעים הקשים והמפרכים עברו בקלילות. ביצעתי את השגרה שלי בצורה מושלמת”.

השג שליטה

באותו בוקר של יוני, Honnold Free עשה סולו במעלה אל קפיטן תוך 3 שעות ו-56 דקות. זה היה הישג מדהים.

הונולד לא רצה להיות מטפס בר מזל. הוא רדף אחר גדולות. למעשה, הוא רצה יותר מגדולה. הוא אמר, “רציתי לבחון את עצמי מול אל קאפ. זה ייצג שליטה אמיתית”.

ושליטה אמיתית הוא השיג.

סיכום

איך מתגברים על הפחד? התחל בקטן וקבל סדרה של ניצחונות תחת החגורה שלך. אל תסמוך על מזל או סיכוי. השקע בעבודה קשה פיזית ונפשית. תעשה את העבודה הארצית. התכוננו כראוי כדי להסיר כל ספק ואז השג שליטה. אז הפחד יתגבר ותוכל להתחיל לטפס על הר משלך.

60 ציטוטי המנהיגות המובילים משנת 2021 חלק 1 הוא הספר האלקטרוני האחרון שלי. עבור רבים הנכנסים לסביבה פוסט-מגיפה, מנהיגות נראית שונה לחלוטין מהעולם הטרום-מגפה. אנשים יותר שבורים עכשיו. הם יותר לא בטוחים. פחד וחרדה הם בני לוויה קבועים בלתי רצויים. תרבויות הן יותר לא בריאות. מערכות יחסים לא מתפקדות יותר. נראה שיש מחסור בתקווה. נראה שכל יום מביא פריצה חדשה, אסון טבע או אסון בלתי צפוי.

לכן, היסודות של מנהיגות חשובים מתמיד. הציטוטים בספר זה עוסקים ביסודות המנהיגות. אם אתה רוצה להיות המנהיג הטוב ביותר שאתה יכול להיות, לחץ כאן או על התמונה שסופקה כדי להוריד את המשאב החינמי הזה. הלקחים שנלמדו מהשנה שעברה, אם ייושמו, ימשיכו אותך לשנים הבאות.

פוסטים דומים

Leave a Reply