5 שיעורים על מנהיגות הרואית מאת ניק בוסטיק: האיש שהציל חמישה אנשים (ארבעה ילדים) מבית בוער

0
5 שיעורים על מנהיגות הרואית מאת ניק בוסטיק: האיש שהציל חמישה אנשים (ארבעה ילדים) מבית בוער

משפחה בסכנה

בשעות המוקדמות בבוקר ה-11 ביולי בעיר לאפייט, אינדיאנה, ניק בוסטיק הבחין בבית בוער בזמן שנסע דרך שכונה. כפי שנאמר ב המאמר הזההוא עצר מיד את מכוניתו ורץ לתוך הבית הבוער כדי להתריע בפני כל מי שנמצא בפנים שעלול להיות בסכנה.

הוא מצא אישה בת 18 שמרפה על שלושת אחיה הצעירים וכן חברה בגיל ההתבגרות של המשפחה. הבייביסיטר הצליחה להוציא שלושה מהילדים, אך לאחר ששמעה קול חלש, בוסטיץ’ חיפשה את הבית הבוער ומלא העשן ואיתרה את הילד שנותר, ילדה בת 6 בשם קיילני.

הצלה הרואית

כשהחזיק אותה בזרועותיו, הוא פרץ בזרועו חלון בקומה השנייה וקפץ לקרקע והציל את חייו של קיילני. לאחר מכן פגשו אותו משיבים ראשונים שטיפלו בו בפציעות ושאיפת עשן. בוסטיץ’ שוחרר מבית החולים יומיים לאחר מכן.

סרטון מצלמת גוף משטרתי של החילוץ והטיפול הרפואי מוצג להלן. לאחר צפייה בסרטון המרתק למטה, אספק חמישה שיעורים נוספים על מנהיגות הרואית.

כפי שהובטח, להלן חמישה שיעורים שאנו לומדים על מנהיגות הרואית מניק בוסטיק ומהסרטון למעלה.

אנשים שנתקלים בבניינים בוערים בעוד שאחרים נגמרים הם גיבורים

ברגעים כאלה כולנו צריכים לזכור שהמגיבים הראשונים שלנו עושים דברים דומים לזה מדי יום ביומו. אין לתאר את המחויבות שלהם לשרת ורמת האומץ שלהם. הגברים והנשים המרכיבים את הכוחות המזוינים שלנו, המשטרה, הכבאות וההצלה והצוותים הרפואיים ראויים לכבוד מירבי, למימון ולתמיכה שלנו.

גיבורים הם אנשי פעולה, לא רק מילים

בוסטיק יכול היה להזעיק בקלות 9-1-1 כשהגיע ליעדו ודיווח על שריפה בבית. ייתכן שאחרים עצרו וצפו. יכול להיות שאני טועה אבל אני מרגיש שזה מה שהאזרחים הממוצעים היו עושים אם היו מתמודדים עם מצב דומה.

עם זאת, היה משהו מולד בדמותו של בוסטיץ’ שכאשר נתקל בבית בוער ובסכנה הפוטנציאלית העומדת בפני אלו שבתוכו, המעורבות שלו דרשה יותר מאשר שיחת טלפון או צופה מהצד. הוא היה צריך להיות מעורב באופן אישי ברמה עמוקה יותר, רמה שתעלה לו משהו. Bostic היה צריך לקחת סיכון ולעסוק בנושא באופן מיידי.

הוא אמר WLFI-TV, “חזקתי את הבלמים, סובבתי את ההגה, עשיתי 180. רצתי לחלק האחורי של הבית וצעקתי על מישהו. ארבעה פרצופים, שלושה או ארבעה פרצופים, יצאו למעלה”.

גיבורים מודאגים יותר מהבטיחות של אחרים משלהם

לבוסטיץ היה יותר אכפת מהנזקקים מאשר לעצמו בזמן שנסע בכביש. ועדיין דאג לנזקקים יותר מאשר לעצמו לאחר מכן. כשבוסטיק והילדה הצעירה הגיעו בשלום לרחוב, תגובתו הראשונה לא הייתה על זרועו הפצועה או קשיי נשימה עקב שאיפת עשן. הוא שאל את המגיבים הראשונים, “האם התינוק בסדר? בבקשה תגיד לי שהתינוק בסדר.” הוא היה מודאג לגבי התינוק.

גבורה כרוכה בעלות משמעותית

אנשים אוהבים את ההטבות של מנהיגות אבל כל כך מעטים מוכנים לשלם את המחיר. בוסטיק שילמה מחיר פיזי משמעותי כדי לעזור לחלץ את השוהים בבית. אבל כמו שהוא סיפר WLFI-TV, “הכל היה שווה את זה. כל הזמן הזכרתי לעצמי איזו הקרבה קטנה. הכאב הזמני הזה… זה כל כך שווה את זה.”

דייוויד בארט, אביהם של ארבעת האחים, יסכים. הוא אמר ל”וושינגטון פוסט”, “הוא גיבור אמיתי, והבת שלי היא גיבורה אמיתית שהעירה את הילדים. אני לא אוהב לחשוב על מה שהיה יכול לקרות אם ניק לא היה מופיע. אני אסיר תודה מעבר למילים.”

כפי ששמענו גם בסרטון, שוטר במקום אמר, “עשית טוב אחי”. כן הוא כן. Bostic עשה ממש ממש טוב.

מעשה גבורה נדיב עונה על ידי תגובה נדיבה

לבוסט היה מספיק אכפת לוותר על זמנו ועל סדר יומו האישי כדי לעצור ולעזור למשפחה במצוקה נואשת. לאחר מכן סיכן את חייו כשרץ לתוך בית בוער. בוסטיץ’ פצע את עצמו כשהוא פרץ מחלון בזרועו. לאחר מכן הוא קפץ מאותו חלון בקומה השנייה. בוסטיק שאף רמות לא בריאות של עשן, סבל מכוויות מדרגה ראשונה ובילה בבית החולים. אלו היו דוגמאות יוצאות דופן של אומץ לב ונדיבות.

למרבה הצער, שהותו של בוסטיק בבית החולים גרמה להוצאות רפואיות נכבדות. עם זאת, אין צורך לדאוג. ראלף וולדו אמרסון אמר פעם, “זה אחד הפיצויים האמיתיים של החיים האלה שאדם לא יכול לעזור לאחר, בלי לעזור גם לעצמו.” נכון ל-20 ביולי, עמוד GoFundMe שהוקם לכיסוי ההוצאות הרפואיות שלו כבר גייס יותר מ-470,000 דולר. גם בוסטיק יזכה לכבוד על ידי העיר בעתיד הקרוב.

אף אחד לא יודע אם יום אחד, אחד מאיתנו הקורא את הפוסט הזה עלול להיתקל במפתיע עם הצורך לבצע מעשה גבורה דומה. שנזכה לאותו האופי המולד, האומץ והנדיבות של ניק בוסטיק.

הספר האלקטרוני האחרון שלי זמין להורדה. 65 ציטוטי המנהיגות המובילים של 2022 חלק 1 הוא משאב שכל מנהיג צריך להיות. ציטוטים מעולים מביאים בהירות ומביאים במילים את מי שאנו מרגישים באופן אינטואיטיבי כמנהיגים. הם נותנים לנו חוכמה ותובנות שמקדמות את המשימה והחזון של הארגונים שלנו. ספר אלקטרוני זה כולל מחשבות ותובנות ממנהיגים כמו וורן באפט, ניק סבן, ג’יימס קליר, דאון סטיילי, יורגן קלופ, ג’רי סיינפלד ואפילו טד לאסו. משאב זה ייקח לך בערך 10 דקות לקריאה אבל כל החיים ליישם. תרצו לעצור ולהרהר בהשלכות של כל ציטוט. נְקִישָׁה כאן או על התמונה המסופקת להורדה מיידית!

פוסטים דומים

Leave a Reply