5 דברים שצוותים גדולים עושים כדי להישאר מחוברים, נתמכים ולהישאר בטוחים

1
5 דברים שצוותים גדולים עושים כדי להישאר מחוברים, נתמכים ולהישאר בטוחים

אחד הארגונים המובילים שאני ממליץ לכמרים ולמנהיגי כנסייה

קבוצת אספן הוא אחד הארגונים האהובים עלי ומקבל את ההמלצה המובילה שלי. כאשר כנסייה בונה מתקן חדש מהיסוד, או שיש לה מתקנים קיימים שהיא צריכה להרחיב או לשפץ, לאספן גרופ יש את המומחיות להביא את החזון של הכנסייה למציאות. אבל למרות שחברת העיצוב/בנייה המוכשרת הזו, מה שאני הכי אוהב בארגון הזה הוא הלב שלהם.

אני מתמודד עם ארגונים רבים המשרתים כנסיות והכל עוסק ב”מכירה”, האם הם יכולים לגרום לכנסייה לחתום על חוזה. אני קורא לזה עסקה. אספן עוסקת בכנסייה ועושה כל מה שנדרש כדי שהכנסייה הזו תצליח, בין אם הם מקבלים את המכירה או לא. אני קורא לזה טרנספורמציה. ומכיוון שאספן נותן עדיפות לטרנספורמציה על פני טרנסקציה, הם זוכים לשרת הרבה כנסיות.

לאחרונה הם כתבו המאמר המעניין מאוד הזה לגבי בטיחות באתר הבנייה. אבל בזמן שקראתי את המאמר, הדהימו אותי חמשת העקרונות הדרושים לבטיחות באתרי בנייה הם אותם עקרונות בדיוק הדרושים לבטיחות ולקישוריות הפיזית, הרגשית והפסיכולוגית של כל אחד ללא קשר לסביבת מקום העבודה שלו.

5 דברים שצוותים עושים כדי להישאר מחוברים, נתמכים ולהישאר בטוחים

  1. נשאר מחובר – פיתוח תחושת קהילה הוא בראש סדר העדיפויות. אם לצטט את אספן, “בניית יחסי אמון מאפשרת לנו להיות פתוחים וכנים לגבי מה שהולך טוב ומה לא. ואמון וחיבור זה עוזרים לתרבות של בטיחות לשגשג”.
  2. נתמך – כאשר בריאות הנפש הופכת לעדיפות עליונה עבור תרבות מקום העבודה, יצירת סביבות בטוחות שבהן אנשים יכולים לדבר, להישמע ולקחת סיכונים היא חשיבות עליונה להצלחתך.
  3. להישאר בטוח – זה דורש הכשרה וחינוך מתמשכים לגבי מה שנדרש כדי לענות על הצרכים הרגשיים והפסיכולוגיים של הצוות שלך קדימה.
  4. למידה מתמשכת – הפתרונות של אתמול לא יפתרו את הבעיות של היום. לצייד את הצוות שלך בהכשרה, בכלים ובמשאבים הדרושים כדי לשגשג בסביבה המשתנה ללא הרף הוא חיוני להצלחה עתידית.
  5. מראה הכרת תודה – מה שמתוגמל חוזר על עצמו. אספן אמר, “יחס אדיב ואסיר תודה כלפי חברי הצוות, קבלני המשנה והלקוחות שלנו עושה דרך ארוכה כדי להעביר טיפול, תמיכה ולבנות אמון.” זה יעזור מאוד להראות טיפול, תמיכה ובניית אמון גם לרשת שלך.

קישוריות, תמיכה, בטיחות, למידה מתמשכת והכרת תודה.

אספן העניקה לנו מתנה נהדרת כדי להראות לנו איך לתמוך ולהתחבר לאלה שבצוותים שלנו.

אם הכנסייה שלך צריכה לחקור בנייה חדשה או שיפוצים, לחץ כאן ותתחיל איתם שיחה היום. תאמין לי, אתה תשמח שעשית זאת.

כדי להראות את הכרת התודה שלהם על קריאת הפוסט הזה, אספן מציעה קובץ PDF בחינם על שאלות שיש לשאול לפני הבנייה. לחץ על התמונה למטה כדי לקבל את המשאב המושלם שלך.

על בריאן דוד

בריאן דוד הוא הסופר ורכז התוכן של בריאן דוד על מנהיגות. בנוסף לפיקוח על תוכן האתר הזה, בריאן הוא מנהל שותפויות משרד חדש עבור פתרונות ניהול של INJOY שם הוא עוזר לכנסיות לפתח תרבויות של נדיבות. בריאן גם חיבר את הספר עשרת הביקורות עשרת השיטות ההכרחיות של מנהיג 2 הדקות.


פוסטים דומים

Leave a Reply