5 דברים שמנהיגים עושים כדי להפוך ארגונים למצליחים יותר

0
5 דברים שמנהיגים עושים כדי להפוך ארגונים למצליחים יותר

הכל משתפר כשמנהיג משתפר. נזכרתי האמת הזו בקריאה המאמר האחרון ב-The Conversation בערך מכל הדברים… בניית טירת החול המושלמת. ההקבלות בין בניית טירת החול המושלמת להפיכה למנהיג המושלם מדהימות. הרשה לי להסביר.

כאשר בונים את טירת החול המושלמת, כותב הסופר ג’וזף סקאליה שהמים הם המפתח. הוא מציין, “מים הם מלוכדים, כלומר מים אוהבים להידבק למים. אבל מים גם נדבקים או מטפסים על משטחים מסוימים. תסתכל על חצי כוס מים מלאה ותראה את המים עולים מעט בחלק הפנימי של הכוס. כוח הכבידה עדיין מחזיק את המים בכוס, אבל המים מנסים לטפס ולהרטיב את פני השטח. מאבק הכוחות הזעיר הזה הוא מה שמאפשר את ארמונות החול. בדיוק היכן שהאוויר והמים נפגשים, יש מתח פנים”.

אנו לומדים מספר שיעורי מנהיגות מהפסקה שלמעלה על מה מנהיגים עושים כדי להצליח יותר:

מנהיגים מושכים מנהיגים אחרים

סקאליה מלמדת אותנו מים אוהבים להיצמד למים. לייק מושך לייק ומנהיגים אוהבים להישאר עם מנהיגים אחרים. ככל שהארגון שלך יתחיל לבנות תרבות מנהיגות, הוא ימשוך עוד ועוד מנהיגים.

מנהיגים תמיד פורצים דרך

מעטים האנשים שידעו שמים תמיד מחפשים לפרוץ מהכוס שהם כלולים בה. כוח הכבידה הוא זה שמחזיק אותם. מנהיגים הם אותו הדבר. הם תמיד מחפשים “לצאת מהכוס”. מנהיגים תמיד פורצים גבולות ותופסים דרך חדשה. כשם שתמיד קיים מתח בין מים לכוח המשיכה, קיים קרב מתמיד בין מנהיגים לסטטוס קוו.

סקאליה ממשיך בכתיבה, “כמות המים בחול שולטת בגודל וחוזק של גשרי המים. מעט מדי מים שווה גשרים קטנים בין גרגרי החול. יותר מים, וגודל ומספר הגשרים גדלים, מה שמגדיל את היניקה המחזיקה את גרגרי החול יחד. התוצאה היא חול טירת חול מושלם”. זה מוביל אולי לשלוש ההקבלות החשובות ביותר.

לארגונים המצליחים ביותר יש הכי הרבה מנהיגים

לעולם לא יהיו לך יותר מדי מנהיגים. כמו שכמות המים בחול שולטת בגודל וחוזק החול, כמות המנהיגים שיש לארגון שלך קובעת את גודלו וחוזקו. המטרה של כל ארגון צריכה להיות לרכוש ולגדל כמה שיותר מנהיגים. ככל שיהיו לך יותר מנהיגים כך הארגון שלך יצליח יותר.

מנהיגים גדלים בונים ארגונים צומחים

היכולת של המנהיגים שלך קובעת את היכולת של הארגון שלך. לכן, אחת המטרות שלך כארגון צריכה להיות פיתוח מנהיגות וצמיחתה האישית. כשם שיותר מים מגדילים את גודל הטירה, גודל הקיבולת של המנהיגים שלך מאפשר ל”טירה” שלך לגדול גם כן.

מנהיגים מחזיקים הכל ביחד

לבסוף, מה שהופך את טירת החול המושלמת הוא ככל שיש לך יותר מים, כך נוצרת יותר יניקה וכך מחזיקה את החול ביחד. זה מה שעושים מנהיגים גדולים. מנהיגים גדולים הם כמו סרט דבק. הם מחזיקים הכל ביחד. מנהיגים גדולים פותרים בעיות ויוצרים יופי מאפר. הם מביאים תחושה של רוגע וביטחון לכל אחד בארגון שלך.

סיכום

למשוך מנהיגים אחרים, לפרוץ דרך חדשה, להפוך את הארגון שלך למצליח, להיות מחויב לצמיחה אישית, ולהחזיק הכל ביחד. עשה את חמשת הדברים האלה ותהיה מנהיג שעושה דברים מוצלחים יותר.

הספר האלקטרוני האחרון שלי זמין להורדה. 65 ציטוטי המנהיגות המובילים של 2022 חלק 1 הוא משאב שכל מנהיג צריך להיות. ציטוטים מעולים מביאים בהירות ומביאים במילים את מי שאנו מרגישים באופן אינטואיטיבי כמנהיגים. הם נותנים לנו חוכמה ותובנות שמקדמות את המשימה והחזון של הארגונים שלנו. ספר אלקטרוני זה כולל מחשבות ותובנות ממנהיגים כמו וורן באפט, ניק סבן, ג’יימס קליר, דאון סטיילי, יורגן קלופ, ג’רי סיינפלד ואפילו טד לאסו. המשאב הזה ייקח לך בערך 10 דקות לקריאה אבל כל החיים ליישם. תרצו לעצור ולהרהר בהשלכות של כל ציטוט. נְקִישָׁה כאן או על התמונה המסופקת להורדה מיידית!

על בריאן דוד

בריאן דוד הוא הסופר ורכז התוכן של בריאן דוד על מנהיגות. בנוסף לפיקוח על תוכן האתר הזה, בריאן הוא מנהל שותפויות משרד חדש עבור פתרונות ניהול של INJOY שם הוא עוזר לכנסיות לפתח תרבויות של נדיבות. בריאן גם חיבר את הספר שזכה לשבחי הביקורת The 10 Practices Indispensable Of The 2-Minute Leader.


פוסטים דומים

Leave a Reply