4 שיעורי מנהיגות מ”חזירי זומבי” (כן, קראתם נכון!)

0
4 שיעורי מנהיגות מ”חזירי זומבי” (כן, קראתם נכון!)

לעתים קרובות אני כותב על דברים שמעניינים אותי. זו אחת מהפעמים האלה.

בזה מאמר 3 באוגוסט עַל Nature.com, חוקרי ייל ניסו להשיג תובנה לגבי מה קורה כשאתה מת. לשם כך הם נקטו בדרך יוצאת דופן. הם ערכו ניסויים עם חזירים שנפטרו. אני מניח שהתנ”ך אומר ב-2 לקורינתים ה’:8, “יש לנו אומץ טוב, והיינו מעדיפים להיות רחוקים מהגוף ובבית עם האדון. (ESV)” לא הספיק. אז הם חקרו חזירים מתים.

אבל הסיפור הזה לא עוסק בחיים שלאחר המוות. זה על מה שקורה עם התאים והאיברים של הגוף שלך עם המוות.

עבודתו של מדען המוח של ייל ננאד ססטן והצוות שלו תוארה כ”מהממת”. מדען המוח של ייל, זבונימיר ורסליה, אמר, “גרמנו לתאים (בחיות המתות) לעשות משהו שהם לא היו מסוגלים לעשות”.

המאמר המשיך ואמר, “החוקרים חיברו חזירים שהיו מתים במשך שעה אחת למערכת בשם OrganEx שהזרימה תחליף דם לגוף החיות. התמיסה – המכילה את דם החיות ו-13 תרכובות כמו נוגדי קרישה – האטה את פירוק הגופים והחזירה במהירות תפקוד כלשהו של איברים, כמו התכווצות לב ופעילות בכבד ובכליות”.

ד”ר ססטן סיכם, “שיחזרנו כמה פונקציות של תאים על פני מספר איברים חיוניים שהיו צריכים להיות מתים ללא התערבויות שלנו”.

אז מה יכולים מנהיגים ללמוד מ”חזירי זומבים” אלה? הרבה בעצם.

דברים מתים ללא מנהיגות

ללא מנהיגות, חלומות מתים. ללא מנהיגות, מימון לחלומות מת. ללא מנהיגות, עבודת הצוות מתה. בלי מנהיגים, שום דבר לא מתקדם. ללא מנהיגות, אנשים אינם זוכים לשירות או עזרה. ללא מנהיגות, עסקים ועמותות מפסיקים להתקיים. אבל כאשר מנהיגים מוכשרים מתערבים, הכל משתנה לטובה. לאנשים נותנים תקווה לעתיד.

מנהיגים לא שכיחים חושבים מחוץ לקופסה

אם אתה רוצה להשיג תוצאות שונות מכולם, אתה חייב לעשות דברים אחרת מכולם. כדי להיות נדיר אתה חייב לרדוף אחרי מחסור. אתה חייב לרדוף אחרי מה שהוא נדיר. לימוד חזירים שנפטרו כיצד לנצל טוב יותר תאים ואיברים אנושיים הוא בהחלט חשיבה מחוץ לקופסה.

המנהיגים הטובים ביותר מביאים חיים מתוך דברים מתים

כולם אוהבים סיפור גאולה. אני אוהב מנהיגים שמוציאים יופי מאפר, שמוצאים יהלומים בחבל. המנהיגים האהובים עליי כולם בעלי חשיבה צמיחה ורואים אפשרויות שבהן אחרים רואים מעט מאוד הזדמנויות. ואת כל זה הם רואים גם באנשים ומוציאים מהם את המיטב. הם עוזרים להם להשיג יותר ממה שהם אי פעם חשבו שאפשר.

מנהיגים גדולים משאירים מורשת מתמשכת

התקווה של חוקרי ייל היא שמערכת OrganEx תוכל להפוך את תרומת האיברים ליעילה יותר על ידי הארכת חיי האיברים. מחקר זה יכול להוביל להצלת חיים נוספים. זו מורשת.

האם אתה מסוג המנהיגים שחושבים מחוץ לקופסה ומוציאים חיים מדברים מתים? אם כן, יש לך הזדמנות להשאיר מורשת מתמשכת. תחשוב על זה בפעם הבאה שאתה אוכל בשר חזיר או נקניק לארוחת הבוקר.

הספר האלקטרוני האחרון שלי זמין להורדה. 65 ציטוטי המנהיגות המובילים של 2022 חלק 1 הוא משאב שכל מנהיג צריך להיות. ציטוטים מעולים מביאים בהירות ומביאים במילים את מי שאנו מרגישים באופן אינטואיטיבי כמנהיגים. הם נותנים לנו חוכמה ותובנות שמקדמות את המשימה והחזון של הארגונים שלנו. ספר אלקטרוני זה כולל מחשבות ותובנות ממנהיגים כמו וורן באפט, ניק סבן, ג’יימס קליר, דאון סטיילי, יורגן קלופ, ג’רי סיינפלד ואפילו טד לאסו. משאב זה ייקח לך בערך 10 דקות לקריאה אבל כל החיים ליישם. תרצו לעצור ולהרהר בהשלכות של כל ציטוט. נְקִישָׁה כאן או על התמונה המסופקת להורדה מיידית!

על בריאן דוד

בריאן דוד הוא הסופר ורכז התוכן של בריאן דוד על מנהיגות. בנוסף לפיקוח על תוכן האתר הזה, בריאן הוא מנהל שותפויות משרד חדש עבור פתרונות ניהול של INJOY שם הוא עוזר לכנסיות לפתח תרבויות של נדיבות. בריאן גם חיבר את הספר עשרת הביקורות עשרת השיטות ההכרחיות של מנהיג 2 הדקות.


פוסטים דומים

Leave a Reply