4 מפתחות להובלה בתקופות של שיבוש

0
4 מפתחות להובלה בתקופות של שיבוש

ראשי התיבות VUCA נכנס לפעולה על ידי ה מכללת מלחמה של הצבא בשנת 1987 כדי לתאר את העידן שלאחר המלחמה הקרה בה חיינו. מאז הוא נמצא בשימוש קבוע על ידי מנהיגים בתעשיות שונות כדי לתאר את הסביבה בה אנו מובילים – Volatile, Uבטוח, גomplex, ו אמעורפל.

בוא נפרק את זה:

נָדִיף: אנו חיים בעידן המסומן בחוסר יציבות, שיבוש וערבולות שבו כל דבר יכול להשתנות או להתפרץ באופן משמעותי ללא הודעה מוקדמת. וזה גדל בהיקפו והשפעתו.

לֹא בָּטוּחַ: אפשר לומר שאי-ודאות היא הוודאות החדשה. הזמנים שלנו אינם ניתנים לחיזוי, ושום דבר אינו מובן מאליו (חוץ מחוסר ודאות). יש לנו כמות הולכת וגוברת של חשיפה מוגבלת ככל שאנו מסתכלים רחוק יותר אל העתיד שלנו.

מורכב: החיים כבר לא כל כך פשוטים. לא משנה מה הענף, גורמים וכוחות מרובים ורב-פנים פועלים, מה שגורם לדברים להיות כאוטיים, מפותלים, סוחפים, ואפילו מרגישים סותרים.

דו – משמעי: הדברים נעשים עכורים יותר, מעורפלים יותר וקשים יותר להבנה. חלק מהקטגוריות של העבר כבר לא עובדות, ולעתים קרובות מגמות נוכחיות מפסיקות להיות מגמתיות, אין להן יותר את הכוח לעצב או להודיע ​​על עתידנו כפי שעשו בעבר.

איך נוביל בשטחים הלא ידועים האלה, כפי שניסח זאת אחד, שבהם נוצרים רגשות VUCA ויכולים לשלוט על העליונה: Vפגיעות, Uאי נוחות, גonfusion, ו אחרדה?

בשנת 2007, ד”ר בוב יוהנסן מה- מוסד לעתיד פיתח א VUCA פריים תגובת ההנהגה: Vאיזיון, Uהבנה, גגדולות, ו אזריזות. אלו הם המרכיבים להובלה בזמנים מופרעים ומערערים אלה שבהם אנו יכולים למנף את הסכנות והאיומים של עולם סוער ליתרונות והזדמנויות להרפתקה, אולי כמוה שטרם חווינו. עונות של שינוי ושיבוש משמעותיים יכולים להיות מזרע להתחדשות ולטרנספורמציה, שבה מעבדים את אדמת התרבות והחברה לצמיחה וחיוניות חדשים.

חָזוֹן: קרא לזה שלך כוכב הצפון, מעבר-לאופק-יעדאו שלך חלום בגודל אלוהים; חָזוֹן הוא תמונה חיה ומלאת דמיון של לאן אתה הולך שמספקת משמעות, מייצרת אנרגיה, מזרזת פעולה והקרבה, ועוזרת בפתרון בעיה מאתגרת. זה מספק את המוטיבציה ומקל על ההתגייסות הדרושה כדי להניע אנשים קדימה, במיוחד בזמנים מפריעים. החזון שלך מעגן אותך לעתיד שלך, מייצב אותך בהווה הפכפך. יעדים, תוצאות, אבני דרך, יעדים וסלעים גדולים הם כולם תת-קבוצות של חזון וחלק מתהליך השגתה. אנחנו מדברים על דיוקן מעורר השראה, מדבק, ברור, הקשרי ועוד של דיוקן ‘מקיף’ הובלות אנשים קדימה ו הופך אותם בו זמנית. מה החזון הנוכחי שלך? האם זה משרת אותך היטב, או שצריך שיפור כלשהו?

הֲבָנָה: בזמנים לא ברורים, אנשים אינם זקוקים לוודאות; הם זקוקים להבנה שתעזור להם לנווט בשטח. הישארות נאמנה למי שאתה כאדם וכארגון כאשר החיים באים עליך בדרכים בלתי צפויות חיונית כדי להגיע לחזון. ישנן שתי דרכים מרכזיות לספק הבנה:

1) לספק אמפתיה. לפני שתוכל להוביל אנשים לאן שהם צריכים ללכת, אתה צריך לפגוש אותם במקום שבו הם נמצאים; במיוחד אם הם חווים ספק, פחד, חרדה ובלבול. מתן אוזן קשבת המעניקה תוקף ועידוד יהיה קריטי במקום הזה – להיות “נוכחות לא מעוררת חרדה” עבור הצוות שלך.

2) חיזוק ערכים. ערכים הם אמונות ליבה המניעות עמדות והתנהגויות. אם החזון הוא המצפן של ארגון, הערכים הם הקילו שלו – מספקים יציבות בתוך מים סוערים. הישארות נאמנה לייעודו, לאופיו ולזהותו של האדם חיונית. האם הערכים שלך מפורשים והם דוגלים ומעוצבים באופן קבוע?

בְּהִירוּת: בעונות של מורכבות, אנשים זקוקים לבהירות. אם החזון מתייחס לאן אנחנו הולכים, הבנה היא לגבי מי אנחנו ולמה אנחנו עושים דברים, בהירות היא לגבי מה שאנחנו עושים. כשהחיים מסתבכים, אנשים צריכים בהירות לגבי מה צריך לעשות וכיצד תפקידם תורם למשימה. האם אנשים בארגון יודעים בדיוק מה הם צריכים לעשות ומתי? האם תחומי האחריות מסומנים בבירור, מיושרים ומתעדפים? האם קיימות מערכות שאנשים יוכלו לתקשר בחופשיות, בקביעות ובעקביות זה עם זה, שבהן ניתן לשאול שאלות הבהרה ללא חשש מנזיפה?

זְרִיזוּת: החדש אֵיך עוסק בחדשנות, ניסויים, הסתגלות וגמישות ברוח של שיתוף פעולה. זה כרוך במעבר מצורת ארגון ריכוזית לצורת ארגון מבוזרת ומבוזרת, שבה אנשים בחזית מוסמכים ומוזמנים לאלתר ולדמיין מחדש לפי הצורך כדי לבצע את המשימה מבלי להפר ערכי ליבה. מה שמשתנה הוא לא החזון או הערכים שלך (ניתן לשפר, לתקן ולערוך אותם) אלא האסטרטגיה, המבנים, המערכות והטקטיקות שלך – הם לעולם לא צריכים להיות חורצים באבן או במלט! האם הצוות שלך מרגיש מוכשר לפעול בדרך זו?

בְּ כוח אדם בכימיה, אנו מכירים בכך שאנו חיים בעולם VUCA המחייב תגובה של מנהיגות VUCA Prime. בין אם זה קשור לענייני כוח אדם, אסטרטגיה או מערכות/מבנים, אנו רוצים לספק תמיכה ופתרונות תוך כדי עבודה בבעיות מאתגרות. הצוות המנוסה שלנו של כמרים ומנהיגי משרדים כאן כדי לשרת אתכם כשאתם מבקשים להוביל היטב בזמנים לא ידועים ומפריעים אלה.

אשמח לנהל שיחה. לקבוע איתי זמן השתמש בקישור הזה.

אלן היה מעורב בשירות הכנסייה ב-25 השנים האחרונות במגוון תפקידים ומסגרות: שותל כנסייה, כומר של קבלת תלמידים ושירותי מבוגרים, כומר מנהל ומאמן/יועץ. אלן חווה מעברים רבים בשירות ממגוון נקודות מבט שונות. הוא מבין שככל שמעברים כואבים ומלחיצים יכולים להיות, יש להם את הפוטנציאל לשנות אותך יותר ממה שרוב הדברים יכולים!

אם אתה לא מכיר כוח אדם בכימיהאתה צריך להיות. אין ארגון שאני ממליץ עליו יותר!!! יש להם חוכמה ותובנה לגבי שוק הכנסייה ותהליך האיוש/גיוס שהוא ייחודי. אם אתם מחפשים הזדמנות נוספת למשרד או זקוקים להעסקת צוות איכותי, הקליקו כאן ולהתחיל שיחה עם הצוות שלהם. לא תתאכזב. לארגון הזה יש את התמיכה הכי גבוהה שלי!!!

פוסטים דומים

Leave a Reply