3 סימנים שאתה לא אחראי כמנהיג וצריך לזוז הצידה

0
3 סימנים שאתה לא אחראי כמנהיג וצריך לזוז הצידה

הבת שלי מתחתנת ב-7 באוקטובר. כתוצאה מכך, המשפחה שלנו נמצאת במצב מלא של תכנון חתונה. היום, הצטרפתי לאשתי, לחמותי ולמוכרת נפלאה בשם ליסה במייס’ס המקומית כדי לבחור את החליפה שלי לטקס הקרוב.

אני לא חובב גדול של קניות. יכולתי למנות אינספור דברים אחרים שהייתי מעדיף לעשות מאשר לבלות בקניון בבחירת בגדים. למרות זאת, הלך לי די טוב עד שהגיע הזמן לרכוש שתי עניבות שיתאימו לחליפה שלי. הייתי מבולבל משתי סיבות עיקריות – ראשית, למה שתיים עניבות ולא רק אחת? שנית, מה עם כל העניבות שאני אף פעם לא עונדת תלויות בארון שלי?

נו טוב, כשאשתי, חמותי וליסה עברו על אינספור אפשרויות לכאורה של קשרים שיראו נהדר עם החליפה שלי, אמרתי, “אפשר להצביע?” אשתי וחמותי פשוט המשיכו כאילו לא אמרתי כלום. לפחות ליסה חייכה ואמרה בנועם, “לא.”

באותו רגע למדתי שלושה סימנים של מנהיג שאינו אחראי (גם אם הם חושבים שכן) ופשוט צריך לזוז הצידה.

השפעה קטנה עד אין

החוש האופנתי שלי מתחיל ונגמר בצבעים, עיצובים וסגנונות בסיסיים. לעיתים רחוקות יראו אותי בשום דבר מלבד ג’ינס כחול וחולצת צווארון או בגדי אימון. להיות מצויד לחליפה ולבחור משהו “שלא יתנגש עם הבולוניירה” זה ללא ספק מחוץ לאזור הנוחות שלי.

מנהיג אינו אחראי וצריך לזוז הצידה כאשר אין לו השפעה על נושא מסוים. אולי יש לי רמה מסוימת של סמכות עמדה, אם כי אני תמיד דוחה את חמי בתור המבוגר שלי והפטריארך של המשפחה, אבל מהר מאוד ידעתי שאין לי השפעה על החלטות כלשהן שמתקבלות.

ידע מועט עד אין נושא-חומר

במהלך כל התהליך, דחיתי ללא הרף לליסה. עם כל מילה והצעה אפשר היה להבין שהיא הופכת את החתונה לחוויה טובה יותר עבורנו. ברור שליסה הייתה מומחית לאופנת גברים. הלכתי עם כל הצעה שהיא העלתה.

מעט דברים שוחקים את האמון של אנשים במנהיג יותר מאשר כאשר המנהיג מתמיד בהעברת שיחה או אג’נדה שיש להם מעט ידע עליהם בעוד שהצוות שלהם מומחים לנושא. במילים פשוטות, הם לא יודעים על מה הם מדברים. המנהיג הזה צריך את הענווה כדי לזוז הצידה, להאציל, ואז לחגוג את הצלחתם של אלה בצוות שלהם שהם חכמים יותר מהנושא הנדון.

פרספקטיבה קטנה עד אין

מנהיגים צריכים לפתח את היכולת להבין באופן אינטואיטיבי כיצד להביא ערך בצורה הטובה ביותר לכל חדר שהם נמצאים בו. בגלל חוסר ההשפעה והידע שלי בנושא בגדי חתונה, הייתי צריך להבין שהשימוש הגבוה והטוב ביותר שלי היה לעמוד בשקט לצאת מהצד ולא לגרום לצרות. כמו ש”הרוק” היה אומר, “אתה צריך לדעת את התפקיד שלך ולסתום את הפה שלך!”

חשוב מכך, המקום בו יכולתי להוסיף ערך בצורה הטובה ביותר היה פשוט במימון הרכישה, לא לתת רעיונות עיצוביים.

לפני כניסה לכל פגישה או השתתפות בשיחה כלשהי, מנהיגים צריכים תמיד לקבוע מראש היכן הם יכולים להוסיף את הערך הרב ביותר ולמנף את השפעתם שם.

סיכום

מנהיגים, כאשר אתם נמצאים במצב בו אין לכם השפעה מועטה או ללא ידע בנושא, עליכם למנף את ההשפעה שלכם בדרכים שיהפכו את כולם למצליחים ככל האפשר. עבורי, היום פירושו להיות שחקן צוות טוב ולממן את המבצע, הדעות שלי לא היו נחוצות או רצויות. עבורך זה אולי אומר משהו אחר, אבל אתה עדיין צריך להיות מספיק צנוע כדי להודות כשאתה לא אחראי לזוז הצידה.

הספר האלקטרוני האחרון שלי זמין להורדה. 65 ציטוטי המנהיגות המובילים של 2022 חלק 1 הוא משאב שכל מנהיג צריך להיות. ציטוטים מעולים מביאים בהירות ומביאים במילים את מי שאנו מרגישים באופן אינטואיטיבי כמנהיגים. הם נותנים לנו חוכמה ותובנות שמקדמות את המשימה והחזון של הארגונים שלנו. ספר אלקטרוני זה כולל מחשבות ותובנות ממנהיגים כמו וורן באפט, ניק סבן, ג’יימס קליר, דאון סטיילי, יורגן קלופ, ג’רי סיינפלד ואפילו טד לאסו. משאב זה ייקח לך בערך 10 דקות לקריאה אבל כל החיים ליישם. תרצו לעצור ולהרהר בהשלכות של כל ציטוט. נְקִישָׁה כאן או על התמונה המסופקת להורדה מיידית!

על בריאן דוד

בריאן דוד הוא הסופר ורכז התוכן של בריאן דוד על מנהיגות. בנוסף לפיקוח על תוכן האתר הזה, בריאן הוא מנהל שותפויות משרד חדש עבור INJOY Stewardship Solutions, שם הוא עוזר לכנסיות לפתח תרבויות של נדיבות. בריאן גם חיבר את הספר שזכה לשבחי הביקורת The 10 Practices Indispensable Of The 2-Minute Leader.


פוסטים דומים

Leave a Reply