11 דרכים שבהן מנהיגים מאבדים אמון

0
11 דרכים שבהן מנהיגים מאבדים אמון

אמון הוא הבסיס שבו נבנית השפעה. האמון של האנשים במנהיג יוצר קיימות במשך שנים ואולי עשרות שנים. יש להגן על אמון בכל מחיר.

לכן, מעט דברים עצובים ומאכזבים כמו כאשר מנהיג מאבד את האמון שלא לצורך. פוסט זה נוצר כאזהרה וכרשימה כדי לעזור למנהיגים לנהל את האמון שאנשים נותנים בהם.

 1. מנהיגים מאבדים אמון כשהם מעמידים את הצרכים האישיים שלהם מעל האנשים שהם משרתים – כאשר מנהיגים מקבלים החלטות שמעמידות את הנוחות, הביטחון הכלכלי והרצונות האישיים שלהם מעל הטוב ביותר עבור האנשים שהם נקראים לשרת, הם יאבדו אמון.
 2. מנהיגים מאבדים אמון על ידי קבלת שורה של החלטות גרועות – חוסר יכולת היא לא תכונה מושכת אצל מנהיג. כאשר מנהיגים מקבלים ללא הרף החלטות נבונות ולא בזמן על פני תקופה ממושכת, האמון יאבד. כתוצאה מכך, לא ניתן יהיה לסמוך עליהם בקבלת החלטות חשובות.
 3. מנהיגים מאבדים אמון כשאין להם תוכנית לעתיד – הוודאות תעניק לאנשים שלך בהירות וביטחון. אנשים רוצים לדעת לאן הם הולכים ויש תוכנית מפורטת איך להגיע אליהם. כשהעתיד מעורפל, כך גם אמון האנשים יהיה.
 4. מנהיגים מאבדים אמון כשהם לא ישרים – אתה פשוט לא יכול לסמוך על מנהיגים שמשקרים או צוותי מנהיגות שחלקו מסרים או סותרים. מנהיגים חייבים להיות מאוחדים ולענות על שאלות, לא לשאול אותן.
 5. מנהיגים מאבדים אמון כשהם לא בקשר עם האנשים שלהם – אל תניח שאתה יודע מה האנשים שלך חושבים ומרגישים. אתה לא יכול להוביל מהמשרד הפינתי או מהחדר הירוק של הכנסייה. אתה חייב להיות ביניהם.
 6. מנהיגים מאבדים אמון כשהם מוקפים במעגל הפנימי הלא נכון – כאשר אינך יכול לסמוך על האנשים שמסביב למנהיג שיספקו עצות טובות, אתה יודע שהמנהיג יקבל החלטות גרועות בעתיד.
 7. מנהיגים מאבדים אמון כאשר יש להם התנהגות אישית לקויה – אתה לא יכול לשלוט בקהל אלא אם כן אתה יכול לשלוט בעצמך. מנהיגים שיש להם בעיות התנהגות פזיזות או כעס יוצרים סביבות עבודה ומשרדים בלתי קיימא. זו לא שאלה של אם, אלא מתי תבוא נפילה מהחסד.
 8. מנהיגים מאבדים אמון על ידי קבלת החלטות פיננסיות גרועות – כל אסטרטגיית מנהיגות דורשת אסטרטגיית מימון. כאשר הכספים מנוצלים לרעה, נעשה בהם שימוש לקוי או ממונפים באופן עצמאי, התורמים ימנפו את המשאבים הללו לאפשרויות אמינות יותר.
 9. מנהיגים מאבדים אמון על ידי קבלת החלטות כוחניות גרועות – אף אחד לא מושלם בתחום הזה, אבל סדרה של עובדים גרועים או גרוע מכך, שריפות עניות, עלולות לגרום לאנשים לאבד את אמון המנהיגים שלהם. כמו כן, אם יהיו מספר מעברי סגל במהלך עונה אחת, זה יעורר שאלות באופן מובן. נפוטיזם מוטבע גם בזה. לסבול את “הילד של הבוס” הוא אתגר לכל אחד בארגון.
 10. מנהיגים מאבדים אמון כשהם לא אוהבים אנשים – מנהיגות היא בראש ובראשונה עסק האנשים. מנהיגים שלא באמת אוהבים את האנשים שלהם ונהנים להיות בסביבתם, בסופו של דבר לא יהיו בסביבתם. מנהיגים שרוצים להישאר לבד יקבלו בסופו של דבר את רצונם.
 11. מנהיגים מאבדים אמון כשהם לא מקבלים החלטות קשות – זו אחת הסיבות העיקריות לכך שמנהיגות קיימת. אם מנהיגים לא יקבלו את ההחלטות הקשות, האנשים יחשבו שחסר להם אומץ או פשוט “לא מבינים”. אחד או שניהם יהיו צודקים.

אני מקווה שכל המנהיגים שקוראים את זה יעריכו את מצבם ב-10 התחומים האלה. אני רוצה לראות את האמון שלך גדל ומתגבר. למען האמת, נמאס לי לראות מנהיגים מצליחים מאבדים אמון שלא לצורך. זה לא חייב להיות ככה.

הספר האלקטרוני האחרון שלי זמין להורדה. 65 ציטוטי המנהיגות המובילים של 2022 חלק 1 הוא משאב שכל מנהיג צריך להיות. ציטוטים מעולים מביאים בהירות ומביאים במילים את מי שאנו מרגישים באופן אינטואיטיבי כמנהיגים. הם נותנים לנו חוכמה ותובנות שמקדמות את המשימה והחזון של הארגונים שלנו. ספר אלקטרוני זה כולל מחשבות ותובנות ממנהיגים כמו וורן באפט, ניק סבן, ג’יימס קליר, דאון סטיילי, יורגן קלופ, ג’רי סיינפלד ואפילו טד לאסו. משאב זה ייקח לך בערך 10 דקות לקריאה אבל כל החיים ליישם. תרצו לעצור ולהרהר בהשלכות של כל ציטוט. נְקִישָׁה כאן או על התמונה המסופקת להורדה מיידית!

על בריאן דוד

בריאן דוד הוא הסופר ורכז התוכן של בריאן דוד על מנהיגות. בנוסף לפיקוח על תוכן האתר הזה, בריאן הוא מנהל שותפויות משרד חדש עבור פתרונות ניהול של INJOY שם הוא עוזר לכנסיות לפתח תרבויות של נדיבות. בריאן גם חיבר את הספר עשרת הביקורות עשרת השיטות ההכרחיות של מנהיג 2 הדקות.


פוסטים דומים

Leave a Reply