הפיכת תשוקת המשרד שלך לתוכנית ניתנת לביצוע

0
הפיכת תשוקת המשרד שלך לתוכנית ניתנת לביצוע

בפרק האחרון של סדרה זו בת שני חלקים, כאשר לאהוב את אלוהים ולאהוב אנשים זה לא מספיק, דיברנו על מה זה לא פילוסופיה של משרד. בבלוג זה, נדבר על האלמנטים שצריכים להיכלל בפילוסופיה בריאה של משרד (POM) שהיא נאמנה, ייחודית וניתנת לפעולה.

(הקפד לקרוא עד הסוף ולהוריד משאב חינמי שיעזור לך לגבש POM משלך!)

זכרו, שירות מעוגל ומעשי כולל שלושה מרכיבים:

  1. תיאולוגיה (אמונות ליבה)
  2. פילוסופיה (עקרונות ניתנים להעברה וערכים מנחים)
  3. מתודולוגיה (ביצוע אפקטיבי)

שלושת המרכיבים הללו עוזרים לך לענות “למה” אתה עושה את מה שאתה עושה ו”איך” תפעל. אם היית מתראיין לעבודה בהנדסת מכונות, המעסיק הפוטנציאלי שלך היה רוצה לדעת שעברת הכשרה. הסבר “למה” הנדסת מכונות חשובה לחברה ולכם עשויה לעזור לאשר ערך משותף, אבל זה לא אומר כלום על היכולת שלכם להיות מהנדס גדול. מנהל הגיוס הזה לא מחפש רק מישהו שאוהב הנדסה, אלא מישהו שבאמת יודע לעשות הנדסה. רוב הסיכויים שמנהל הגיוס ואתה כבר באותו עמוד בכל הנוגע ל”למה” של ההנדסה. מה שהוא מחפש זה ה”איך”.

כשאתה מתראיין לתפקיד בכנסייה, אותו עיקרון מתקיים: המעסיק הפוטנציאלי שלך לא מחפש רק את האהבה שלך לשירות, אלא גם את היכולת שלך להוביל את השירות ואת האנשים בצורה טובה. הם רוצים לדעת שאתה תוכל לחבר את התיאולוגיה שלך למתודולוגיה שלך באופן שיוביל לצמיחה בריאה. זה צריך לדבר על התפקיד שאתה מגיש מועמדות אליו, אבל זה צריך להיות יותר מתיאור התפקיד. זה אמור להוביל למודל המשרד שלך, אבל זה לא ממש זהה למודל שלך. כאשר מודל המשרד שלך משתנה, הפילוסופיה שלך צריכה להישאר במידה רבה זהה. POM שלך צריך להביא בהירות מתי וכיצד אתה משתמש באילו מודלים ושיטות כדי להצמיח שירות בריא וכנסייה בריאה.

הנה הפילוסופיה של המשרד שלך:

1. POM שלך הוא גשר

פילוסופיית השירות שלך היא הגשר בין התיאולוגיה שלך למתודולוגיה שלך. זוהי מערכת העקרונות והערכים המנחים הניתנים להעברה שמחברת את ה”למה” עם ה”איך” ואת ה”קריאה” שלך עם ה”הקשר”. פילוסופיה מעוגלת של משרד צריכה להיות מסוגלת לבטא הכל מהשליחות ועד השיטות בצורה מסודרת וקוהרנטית. זוכרים את המעגלים הקונצנטריים מהפרק האחרון? הנה זה שוב:
משרד מעוגל היטב

2. POM שלך הוא מעקה בטיחות

הערכים המנחים שלך נשאבים מהתיאולוגיה שלך ומיושמים בשירות שלך. אם משהו נופל מחוץ לערכי המשרד שלך, אז זה לא צריך להיכלל בשיטות המשרד שלך. זה כולל דברים לא בריאים, אבל זה כולל גם דברים טובים שפשוט לא מתאימים למה שאתה מנסה לעשות. לדוגמה, אם אתה מנהל ילדים ומישהו רוצה להקים משרד בובות, זה עשוי להתאים לערך שלך לשרת ילדים, אבל לא לערך שלך של מצוינות בשירות. POM שלך מאפשר לך לכבד את המתנדב המדהים הזה תוך הפנייתם ​​לשרת ילדים בדרכים שתואמות יותר את ערכי השירות שלך. אחד הדברים הקשים ביותר לעשות בשירות זה להחליט מה לא כדאי לעשות. ה-POM שלך אמור לעזור לך לסנן את מה שעשוי להיות דברים טובים, אבל בסופו של דבר יסיח את דעת הכנסייה, ידלל את המסר או יסיט את החזון.

3. POM שלך הוא מצפן.

זה לא קשור רק למה שאתה עושה ומה אתה לא עושה, אלא לאן אתה הולך. זה מיישר את השיטות שלך עם המשימה שלך, מוודא שהצעדים המוחשיים שאתה נוקט בשירות יובילו לעבר מטרות העל וארוכות הטווח שלך. זה עוזר להבהיר מה נמדד וכיצד לדעת אם אתה מצליח.

מצויד בתמונות אלה של גשר, מעקה בטיחות ומצפן, אתה אמור להיות מסוגל ליצור פילוסופיה של שירות הנאמנה לכתבי הקודש, ייחודית לך וניתנת לפעולה בהקשר השירות שלך.

כתרגיל שיעזור לך להתחיל בעצמך, הורד את המדריך הזה בחינם, קחו תנ”ך ועבדו על כל שאלה. סביר להניח שייקח לך שעה עד שעתיים להשלים. ההורדה הזו נותן לך הדרכה ליצירת POM מחושב היטב ומספק לך משאבים ודוגמאות שישמשו כזרז שיעזרו לך להתקדם!

פוסט ממומן

זה כבר פוסט ממומן על ידי שי ווד. ניסיון משרדו של שי בבניית צוותים וארגון מחדש של צוות הכנסייה לצורך יישור בריאות וראייה לטווח ארוך מסייע לעבודתו עם כוח אדם בכימיה. יחד הם עוזרים למועמדים לנווט את הצעדים הבאים שלהם ולמצוא כנסייה שבה הם יכולים להשתלב ולהתבלט. המאמר המקורי פורסם כאן.

אם אתה לא מכיר כוח אדם בכימיהאתה צריך להיות. אין ארגון שאני ממליץ עליו יותר!!! יש להם חוכמה ותובנה לגבי שוק הכנסייה ותהליך האיוש/גיוס שהוא ייחודי. אם אתם מחפשים הזדמנות נוספת למשרד או זקוקים להעסקת צוות איכותי, הקליקו כאן ולהתחיל שיחה עם הצוות שלהם. לא תתאכזב. לארגון הזה יש את התמיכה הכי גבוהה שלי!!!

על בריאן דוד

בריאן דוד הוא הסופר ורכז התוכן של בריאן דוד על מנהיגות. בנוסף לפיקוח על תוכן האתר הזה, בריאן הוא מנהל שותפויות משרד חדש עבור פתרונות ניהול של INJOY שם הוא עוזר לכנסיות לפתח תרבויות של נדיבות. בריאן גם חיבר את הספר עשרת הביקורות עשרת השיטות ההכרחיות של מנהיג 2 הדקות.


פוסטים דומים

Leave a Reply