הטעויות הראשונות שמנהיגים עושים לעתים קרובות בקבלת החלטות

0
הטעויות הראשונות שמנהיגים עושים לעתים קרובות בקבלת החלטות

החשיבות של קבלת החלטות

מנהיגים מוכרים בעיקר על ידי ההחלטות שהם מקבלים. החלטות אלו עשויות להיות על חזון, אסטרטגיה, כוח אדם, תזמון, סיכונים, תקשורת, סוגיות פיננסיות, והכי חשוב, פריטי אופי. אבל אל תטעו, מנהיגים יוגדרו בדרך כלל על ידי החלטותיהם. פשוט תשאל את כל מי שאי פעם עשה אחד רע.

במהדורת ה-29 ביוני של בירה בוקר, נמסר כי ארנסט אנד יאנג, חברת רואי החשבון המפורסמת בעולם, התמודדו עם סדרה משלהם של בעיות אתיות. החברה הסכימה לשלם קנס של 100 מיליון דולר לרשות ניירות ערך כיוון שמאות רואי החשבון שלהם דיווחו כי רימו את חלקי האתיקה של בחינות רו”ח משנת 2017 עד 2021. כדי להחמיר את המצב, מאות נוספים דיווחו כי גם רימו בבחינות ההסמכה השוטפות שלהם. . לבסוף, לאחר חקירה פנימית שחשפה את חוסר השיקולים, החברה לא חשפה את ממצאיה ל-SEC במשך תשעה חודשים.

יש כאן שיעור לכל המנהיגים בכל הנוגע לקבלת החלטות.

מנהיגים חכמים אוספים מידע לפני קבלת החלטות. הם שומרים את האוזן לקרקע ועושים מחקר מקיף לפני שמגיעים למסקנות ופועלים לפיהן. מנהיגים חכמים אינם אימפולסיביים.

עם זאת, מנהיגים רבים עושים טעות קריטית בתהליך איסוף המידע הזה. הם מקשיבים לקולות הלא נכונים. אולי זה בגלל או מערכות יחסים אישיות או שהם יודעים שהם יאהבו את מה שהם ישמעו. אבל בכל מקרה, המידע שלהם שגוי ולא יעיל. מידע גרוע מוביל להחלטות רעות.

הטעות הראשונה שמנהיגים עושים לעתים קרובות בקבלת החלטות היא כישלון בהערכת המעריכים.

לאחרונה שוחחתי עם מנכ”ל שהיה לו אדם מאוד מצליח בצוות. אדם זה עלה בקלות על חבריה לעבודה מבחינת ייצור, יצירת הכנסות ושביעות רצון הלקוחות. עם זאת, המשפיעים והמעצבים העיקריים של יוזמות הצוות היו הביצועים החסרים של הצוות.

הביצועים הנמוכים היו בעלי קלט גבוה. לביצועים הגבוהים היה קלט נמוך. היה חוסר יכולת רצינית להעריך את המעריכים. וכל הארגון סבל.

זה חכם ומתאים מאוד למנהיגים לאסוף מידע לפני קבלת החלטות חשובות. אבל הם חייבים לשקול את מקור המידע שלהם. העריכו את המעריכים. לפעמים המבקרים צריכים לעבור ביקורת בעצמם.

הספר האלקטרוני האחרון שלי זמין להורדה. 65 ציטוטי המנהיגות המובילים של 2022 חלק 1 הוא משאב שכל מנהיג צריך להיות. ציטוטים מעולים מביאים בהירות ומביאים במילים את מי שאנו מרגישים באופן אינטואיטיבי כמנהיגים. הם נותנים לנו חוכמה ותובנות שמקדמות את המשימה והחזון של הארגונים שלנו. ספר אלקטרוני זה כולל מחשבות ותובנות ממנהיגים כמו וורן באפט, ניק סבן, ג’יימס קליר, דאון סטיילי, יורגן קלופ, ג’רי סיינפלד ואפילו טד לאסו. משאב זה ייקח לך בערך 10 דקות לקריאה אבל כל החיים ליישם. תרצו לעצור ולהרהר בהשלכות של כל ציטוט. נְקִישָׁה כאן או על התמונה המסופקת להורדה מיידית!

על בריאן דוד

בריאן דוד הוא הסופר ורכז התוכן של בריאן דוד על מנהיגות. בנוסף לפיקוח על תוכן האתר הזה, בריאן הוא מנהל שותפויות משרד חדש עבור פתרונות ניהול של INJOY שם הוא עוזר לכנסיות לפתח תרבויות של נדיבות. בריאן גם חיבר את הספר שזכה לשבחי הביקורת The 10 Practices Indispensable Of The 2-Minute Leader.


פוסטים דומים

Leave a Reply