האנטומיה של החלטה קשה ותהליך בן 12 שלבים כיצד לקבל החלטה

0
האנטומיה של החלטה קשה ותהליך בן 12 שלבים כיצד לקבל החלטה

מגיע זמן בחייו של כל מנהיג שבו הוא או היא חייבים לקבל החלטה אמיצה. ההימור גבוה, והיכולת של מנהיג נבחנת. ההחלטה שהתקבלה יכולה להביא תהילה גדולה למנהיג והצלחה לצוות שלו אוֹ, לעומת זאת, כאב גדול ואכזבה. החלטות אמיצות הן רגעים מכוננים עבור מנהיג. אירוע כזה קרה במהלך משחק פלייאוף של קנזס סיטי צ’יפס וקליבלנד בראון ב-2020.

אלופת הסופרבול המגינה, צ’יפס, הייתה ללא הקוורטרבק הסופרסטאר פטריק מאהומס שנפצע מוקדם יותר במשחק. כשנותרו דקה אחת, עשרים וחמש שניות בלבד למשחק ונצמד ליתרון של חמש נקודות, המאמן הראשי אנדי ריד עמד בפני החלטה קריטית. בהורדה הרביעית והאחד, האם הוא צריך לנסות לגרור את הבראונס לאפסייד ולפתוח, להשאיר את המשחק בידי ההגנה שלו – או שהוא צריך לנסות להרחיק את המשחק עם דאון ראשון? חוכמה קונבנציונלית אמרה להכות.

להפתעתם של רבים, הקוורטרבק האחורי צ’אד הן זרק מסירה לרחבה טייריק היל לדאון ראשון. שדרן CBS טוני רומו הבין את גודל ההחלטה של ​​המאמן ריד. הוא הכריז בקול רם, “רק אנדי ריד נכנס לרובה הרביעי והאחד וזורק את הכדור!”

לאחר מכן, ריד המנצח ערך את מסיבת העיתונאים הבאה. אם תקשיבו היטב למחשבותיו, תוכלו לפרק את האנטומיה של החלטה אמיצה. להלן הציטוטים מהכנס החדש של המאמן ריד, שבונה את המסגרת לאנטומיה שלמעלה:

 1. הסתמכו על הניסיון שלכם בעת קבלת החלטות אמיצות – “אני שמח שהיה לו (הרכז האחורי צ’אד הנה) הזדמנות לשחק לפני שבוע או שבועיים. . . אני חושב שזה עזר לו כשהוא קפץ בזמן הזה בנוח עם המהירות של הכל”.
 2. הכן או תקן. יש לקבל החלטות אמיצות מראש. “אנחנו עוברים את אלה במוצאי שבת, מצבים כדי לנצח את המשחק. 4 ו-1. . . מה אתה רוצה?”
 3. קבלת החלטות אמיצות היא תהליך שיתופי: “המאמנים שלי היו על הסיפון.”
 4. הישאר חיובי בעת קבלת החלטות אמיצות – “אף אחד לא ירד. אף אחד לא תלה את ראשו או ניגן במשחק. . . החבר’ה האלה המשיכו להיאבק”.
 5. החלטות אמיצות מתקבלות רק על ידי מנהיגים אמיצים: “איפשהו היית צריך להגיע עמוק בזמנים הקשים ולחלץ את זה החוצה”.
 6. אל תירתע בעת קבלת החלטות אמיצות: “אם המאמנים נרתעים, זה לא יקרה. חדר ההלבשה לא הולך להירתע”.
 7. ביטחון עצמי עולה על ספק כשמקבלים החלטות אמיצות: “זה בונה אמון במאמנים. לא היה ספק. לא היה ספק שאנחנו הולכים על זה וללכת על המחזה הזה”.
 8. מנהיגים צריכים לתקשר באומץ החלטות אמיצות: “היי, אין מחר. בוא נלך. בואו נזוז.”
 9. החלטות אמיצות דורשות מאמץ נוסף מכולם בצוות שלך – “כולם פשוט מרים את המשחק שלך חצי סנטימטר, ובואו נלך.”
 10. החלטות אמיצות דורשות אחדות והתאמה – “הכינו מחזה מוכן ליציאה שכולם אוהבים. אין להירתע.”
 11. לעתים קרובות אין זמן להעריך החלטות אמיצות. – “אין זמן לומר שום דבר מלבד ‘בוא נלך’. אתה מנסה לנצח את המשחק. אין זמן. עשיתם חזרות על זה בעבר. אין זמן לדבר על זה”.
 12. אתה מקבל החלטות אמיצות רק כאשר אתה מכבד את מי שמבצע את ההחלטות. “זה החלק שלדעתי הוא מחווה לצ’אד. הדרך שבה הוא מתמודד עם עצמו. אתה לא זוכה לכבוד הזה מהמאמנים והשחקנים מבלי לטפל בעצמך בצורה הנכונה כל יום. . . לאף אחד לא היה ספק”.

רק לסיכום, הדברים הבאים מספקים את המסגרת ורשת ההחלטות לקבלת החלטות אמיצות המבוססות על הערותיו של המאמן ריד:

 1. הסתמכו על הניסיון שלכם;
 2. הכן;
 3. שתף פעולה עם המנהיגים שלך;
 4. להיות חיובי;
 5. היה אמיץ בעצמך;
 6. אל תירתע;
 7. להיות בטוח;
 8. מסר באומץ את ההחלטה;
 9. בקש עוד מהצוות שלך;
 10. להיות מאוחד;
 11. רק אז אתה יכול לפעול; ו
 12. אבל פעל רק עם אנשים שאתה מכבד.

***הפוסט הקודם הוא קטע ערוך מעט מהספר שלי 2021 השנה במנהיגות: סיפורי האמונה, האתלטיקה, העסקים והחיים שהעניקו לכולנו השראה. כדי לקבל עוד עשרות ועשרות שיעורי מנהיגות וסיפורי מנהיגות, לחצו כאן או על התמונה למטה כדי להזמין עותק או עותקים עבור כל הצוות שלכם עוד היום!!!

על בריאן דוד

בריאן דוד הוא הסופר ורכז התוכן של בריאן דוד על מנהיגות. בנוסף לפיקוח על תוכן האתר הזה, בריאן הוא מנהל שותפויות משרד חדש עבור פתרונות ניהול של INJOY שם הוא עוזר לכנסיות לפתח תרבויות של נדיבות. בריאן גם חיבר את הספר עשרת הביקורות עשרת השיטות ההכרחיות של מנהיג 2 הדקות.


פוסטים דומים

Leave a Reply